Nasza hodowla została zbudowana na bazie minihodowli świerszcza domowego, powstałej kilka lat temu dla celów własnych. Zdobyte w ten sposób umiejętności teraz, jak mamy nadzieję, zaprocentują. Dzięki temu, że hodowla ta była niewielka, symboliczna, pozwalała na szczególną dbałość o podopiecznych. Świerszcze były stale doglądane i pielęgnowane, co pozwalało im zachowywać zdrowie, doskonałą kondycję
i długą żywotność.

     Wykorzystując wcześniej zdobyte doświadczenia postanoiliśmy zaryzykować i zwiększyć hodowlę świerszcza domowego.

     Dla nas, zarówno w przeszłości jak i teraz, najważniejsze jest zdrowie i kondycja naszych podopiecznych. Dlatego też szczególnie dbamy o to, aby owady mieszkały w czystych pojemnikach. Karmione są naturalnym, ekologicznym (z własnego ogródka) i urozmaiconym pokarmem (warzywa, owoce), dostarczającym im dużą ilość substancji odżywczych.  Ponadto dieta wzbogacana jest o produkty wysokobiałkowe (sucha karma, płatki dla ryb akwariowych), co minimalizuje jednocześnie kanibalizm. Pilnujemy również, aby w pomiesczeniu była możliwie najlepsza temperatura oraz wilgotność.

     Wszystkie oferowane przez nas owady pochodzą z własnej hodowli. Nie sprowadzamy owadów zza granicy oraz nie odkupujemy od innych sprzedawców w celu ponownej sprzedaży tych samych osobników. Dzięki temu posiadamy pewne informacje m. in. o wieku oferowanych owadów.

     W przyszłości być może poszerzymy hodowlę o inne owady karmowe, takie jak drewnojad czy mącznik lub inne gatunki świerszcza.

     Wszystkie starania i poświęcony czas pozwalają nam z czystym sumieniem stwierdzić, że owady z naszej hodowli są bezpiecznym pokarmem dla naszych pupili.

Bożena Krajza

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na Allegro


Datenschutzerklärung
Darmowa strona domowa na Beepworld
 
Za treść tej strony odpowiedzialny jest wyłącznie jej
autor. Osiągalny jest za pomocą tego Formularza!